ویزیت اولیه

ویزیت اولیه  کودک باید در اولین سال زندگی او صورت بگیرد. در واقع اولین ملاقات کودک با دندانپزشک  بهتر است در زمان رویش اولین دندان شیری در حدود ۶ ماهگی و نهایتاً تا یک سالگی کودک باشد و بر اساس ریسک و استعداد دندانهای کودکبه پوسیدگی این معاینات به صورت دوره ای و هر ۶ ماه یکبار تکرار شوند.

معاینه اولیه در سن کم علاوه بر ایجاد اطمینان برای والدین از سلامتی دندان های کودکشان،  به کودک نیز کمک می کند که در محیط های درمانی همکاری بهتر و استرس کمتری داشته باشد.

با این حال اغلب خانواده ها به اشتباه اولین ملاقات کودک با دندانپزشک را به زمانی موکول می کنند که درد و مشکل دندانی ایجاد شده است، و خود این مراجعه دیرهنگام و آگاهی کودک از وجود مشکلات دندانی باعث همکاری کمتر کودک هنگام درمان می شود.

مزیت مهم دیگر در مورد ویزیت زودهنگام کودک در سال اول زندگی پیشگیری از شروع و یا پیشرفت پوسیدگی های ناشی از شیر شب است. همانطور که والدین عزیز اطلاع دارند معمولاً توصیه می‌شود کودکان بعد از یک سالگی مصرف شیر شبانه را کنار بگذارند زیرا این موضوع در کنار شروع مصرف مواد غذایی مکمل بعد از شش ماهگی، باعث افزایش سرعت پوسیدگی دندان های کودک خواهد شد.

برای دریافت ویزیت اولیه از دکتر علی بهزادی در مطب دندانپزشکی کودکان اصفهان تنها کافی است با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی