ارتودنسی پیشگیرانه کودکان

ارتودنسی پیشگیرانه

ممکن است هنگام مراجعه به دندانپزشک پزشک تشخیص دهد کودک شما نیاز به ارتودنسی پیشگیرانه دارد. شاید در این شرایط برایتان سوال پیش بیاید چرا کودک من در این سن نیاز به ارتودنسی دارد هنگامی که هنوز دندان های شیری اون کاملا نیفتاده است . در پاسخ به این سوال باید گفت اقداماتی که در این زمان انجام می شود به منظور اصلاح اولیه دندان کودک می باشد. ارتودنسی پیشگیرانه می تواند کودک را در آینده از درمان های جدی تر بی نیاز کند. مطب دندانپزشکی کودکان در اصفهان علی بهزادی دارای خدمات ارتودنسی پیشگیرانه می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

ارتودنسی پیشگیری چیست؟

ارتودنسی پیشگیری بهترین راه برای جلوگیری از نیاز افراد به ارتودنسی در بزرگسالی است. این روش به منظور پیشگیری از نیاز به ارتودنسی در سنین بالا انجام می‌شود و در سن کودکی اجرا می‌شود. با انجام ارتودنسی پیشگیری، بهبود سریع‌تری در دندان‌های کودکان مشاهده می‌شود. برای انجام این روش، انتخاب یک متخصص ارتودنسی کودکان با تجربه بسیار مهم است. ارتودنسی پیشگیری نه تنها راهی کم هزینه برای زیبایی دندان‌ها است، بلکه بهترین و سریع‌ترین روش ارتودنسی نیز محسوب می‌شود.

 

ارتودنسی پیشگیرانه کودکان

 

بیشتر بدانید:

ترمیم دندان کودکان 

 

چه کودکانی نیاز به ارتودنسی پیشگیرانه دارند؟

شاید بسیاری از افراد فکر می ‌کنند که ارتودنسی تنها علم بهبود ظاهر لبخند است اما باید بدانید این علم به درمان ناهنجاری های استخوان فک نیز کمک کرده و با وجود این امر هم ترازی دندان ها و استخوان های فک بالا و پایین بهتر می ‌شود. طبیعتا ناهنجاری فک می تواند بر نحوه جویدن، خندیدن و بسیاری از حالات دیگر تاثیر بگذارد. حال اگر شما هم سوال می پرسید که آیا کودک شما کاندید مناسبی برای ارتودنسی پیشگیری می ‌باشد یا خیر باید بدانید هنگامی که مشکلاتی همچون افتادن دندان های شیری زودتر یا دیرتر از موعد، اختلال در جویدن غذا، اختلالات تکلمی، عادت مکیدن انگشت، عادت فشار دادن دندان ها بر روی هم، جلوزدگی فک پایین، عدم تقارن صورت و موارد این چنین وجود داشته باشد، به طور حتم لازم است که کودک شما ارتودنسی کند.

 

مزایای ارتودنسی پیشگیری در کودکان چیست؟

ارتودنسی پیشگیری در کئدکان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد، جند نمونه از آن به شرح زیر می باشد:

  • از بین بردن اختلالان تنفسی همچنین خروپف در کودکان.
  • جلوگیری از آسیب دیدگی و یا پوسیدگی در دندان های دائمی کودکان.
  • بهبود وضعیت صحبت کردن در کودکان.
  • بهبود وضعیت بلعیدن در کودکان.
  • جلوگیری از مشکلات به وجود آمده دندان در سنین بزرگسالی.
  • گسترش فضای فکین.
  • رشد صحیح دندان های کودکان.
  • بهبود شکل ظاهری دهان و صورت
  • کنترل روند رشد فک
  • کم دردسر بودن درمان نسبت به ارتودنسی در بزرگسالی

 

ارتودنسی پیشگیرانه کودکان

سن مناسب برای ارتودنسی پیشگیرانه کودکان

ارتودنسی پیشگیرانه یک روش درمانی است که برای کودکان مناسب است و سن مناسب برای این درمان بین ۶ تا ۸ سال است. قبل از رشد دندان های دائمی و استخوان های فک کامل، درمان ارتودنسی پیشگیرانه می تواند به حفظ سلامت دندان ها و رشد صحیح آن ها کمک کند. بنابراین، والدین باید در سنین ۶ تا ۷ سالگی، کودک خود را به یک متخصص ارتودنسی ببرند تا وضعیت دندان و فک او بررسی شود و در صورت نیاز، اقدامات پیشگیرانه ارتودنسی انجام شود.

 

اهمیت دندان های شیری در ارتودنسی پیشگیری 

در ارتودنسی پیشگیری، دندان‌های شیری اهمیت بسیاری دارند. این دندان‌ها به عنوان نگه‌دارنده فضا برای دندان‌های دائمی عمل می‌کنند. اگر دندان‌های شیری زودتر از موعد از دست برود، ممکن است فضای لازم برای رویش دندان‌های دائمی کاهش یابد و دندان‌های مجاور به فضای خالی حرکت کنند. به همین دلیل، حفظ و مراقبت از دندان‌های شیری بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که دندان شیری به دلایلی مانند ضربه یا پوسیدگی زودتر از موعد از دست رود، لازم است به ارتودنتیست مراجعه کنید. ارتودنتیست می‌تواند در صورت نیاز به درمان ارتودنسی پیشگیرانه را انجام دهد. انجام ارتودنسی پیشگیری به سن کودک، مرحله رشد و موقعیت دندان‌های دائمی بستگی دارد و با تشخیص به موقع و مدیریت مناسب مشکلات آینده قابل پیشگیری یا درمان هستند.

 

ارتودنسی پیشگیرانه کودکان

هزینه ارتودنسی پیشگیری

هزینه ارتودنسی پیشگیری نسبت به هزینه های درمان رایج ارتودنسی در بزرگسالان و نوجوانان بسیار کمتر است. علاوه بر این، طول مدت درمان ارتودنسی پیشگیری نیز کوتاهتر است. با این حال، برای محاسبه هزینه ارتودنسی پیشگیری، لازم است وضعیت دندان ها و فک کودک توسط یک متخصص ارتودنسی بررسی شود.

 

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی